KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488416
nr 1448 8416
Harry Thomse
(1903-1988), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 61x69 cm
Harry Thomse, svensk målare född 1903, död 1988.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:56:18
500 kr
600 kr
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr